Шосты школьны дзень © Старагабскi ВПК

 

XX

Змена памеру шрыфта

Усе сучасныя браўзэры дазваляюць змяняць памер шрыфта на старонцы сайта шляхам изменeния маштабу

У большасці выпадкаў для змены маштабу скарыстайцеся камбінацыяй клавіш "Ctrl і +" ці "Ctrl і -"

Так жа можаце выкарыстоўваць камбінацыю "Ctrl і скролл"

Дадатковая інфармацыя даступная па спасылцы https://support.google.com/chrome/answer/96810?hl=ru

 

Дзяржаўная ўстанова адукацыі
"Старагабскі вучэбна-педагагічны комплекс
дзіцячы сад - сярэдняя школа"

 

 

статыстыка наведванняў

Яндекс.Метрика

індэкс цытавання

індэкс цытавання

 

наш банэр

 

адмін сайта

 

© copyright

 

Шосты школьны дзень


ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар

__________ Т. М. Уласавец

_______________ 20___ г.                                                                                                                                                                                      

План

мерапрыемстваў шостага школьнага дня ў ДУА “Старагабскі вучэбна-педагагічны копмлекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа” на ІІ паўгоддзе 2019/2020 навучальнага года

 

Мэта: рэалізацыя патрэб і інтарэсаў дзяцей у шосты школьны дзень, развіццё іх творчасці, самастойнасці, умацаванне фізічнага і псіхічнага здароўя.

Задачы:

  • фарміраваць і развіваць цэласную сістэму выхавання ў рэжыме шостага школьнага дня;
  • выяўляць станоўчыя тэндэнцыі ў арганізацыі шостага школьнага дня;
  • ажыццяўляць дыягностыка-карэкцыйную работу па выкананні галоўных задач шостага дня: выхаванне грамадзяніна, сем’яніна, патрыёта, працаўніка з актыўнай жыццёвай пазіцыяй.

 

 

Дата

 

 

Назва мерапрыемства

 

 

Адказныя

06.01.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Віртуальнае падарожжа па мясцінах баявой славы Беларусі “Навечна ў памяці народнай…” (да 75-годдзя перамогі над нямецка-фашысцкімі захопнікамі)

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Серадзінскі У. С.

11.01.2020

Дзень здароўя (па асобным   плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Вусны часопіс “Беларусь алімпійская”

Босы І.Ч., Петух М.П.

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Петух М.П.

18.01.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Інтэлектуальны конкурс “Свая гульня”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Ярмаковіч А.А

25.01.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Прэзентацыя “Дасягненні беларускай навукі”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Качарго Т.Я.

01.02.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Пазнавальна-забаўляльная праграма “Вада як крыніца жыцця на Зямлі”

Петух М.П.

Серадзінскі У. С.

Босая А.Д.

08.02.2020

Дзень здароўя (па асобным плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Інтэлектуальная гульня “Лепшыя беларусазнаўцы”

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Карабейнік С.М.

15.02.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Экскурс у гісторыю “Рэха афганскай вайны” да Дня памяці воінаў-інтэрнацыяналістаў

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Ярмаковіч А.А.

22.02.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Віктарына “Хто знае, той адгадае”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Карабейнік С.М.

29.02.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Спартландыя “Моцныя. Смелыя. Спрытныя”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Ярмаковіч А.А.

07.03.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Конкурсная праграма “Класныя дзяўчынкі”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Леановіч Н.Б.

14.03.2020

Дзень здароўя (па асобным плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Інтэлектуальная гульня “Што? Дзе? Калі?” па тэме “Мая Радзіма”

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Босая А.Д.

21.03.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Брэйн-рынг “Купляйце беларускае”

Петух М.П.

Серадзінскі У.С.

Качарго Т.Я.

28.03.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Гульня-віктарына   “Дзівосы прыроды”

Петух М.П.

Серадзінскі У.С.

Крывашэева Ж.У.

04.04.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Гульнёвая праграма “Сусветны дзень сімвала 2020 года”

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Босая А.Д.

11.04.2020

Дзень здароўя (па асобным плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Віктарына “Сустракаем пералётных птушак”

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Качарго Т.Я.

18.04.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Інтэрактыўная гульня для знаўцаў казак “Поле цудаў”

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Крывашэева Ж.У.

25.04.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”                                                                                                                           Завочнае падарожжа “Рэха Чарнобыля”

Петух М.П.

Серадзінскі У. С.

Леановіч Н.Б.

02.05.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Гульнёвая праграма “Па сакрэту ўсяму свету”

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Леановіч Н.Б.

16.05.2020

Дзень здароўя (па асобным плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Інтэрактыўная гульня “Мая сям’я” да Міжнароднага дня сям’і

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Варабей Н.Б.

23.05.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Конкурсная праграма “У краіне загадак”

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Крывашэева Ж.У.

30.05.2020

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”                                                                                                                           Забаўляльная праграма “Прывітанне, лета”

Петух М.П.

Серадзінскі У. С.

Варабей Н.Б.

 

 

 

ЗАЦВЯРДЖАЮ

Дырэктар

__________ Т. М. Уласавец

___ ____________ 2019 г.                                                                                                                                                                                      

План

мерапрыемстваў шостага школьнага дня ў ДУА “Старагабскі вучэбна-педагагічны копмлекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа” на І паўгоддзе 2019/2020 навучальнага года

 

Мэта: рэалізацыя патрэб і інтарэсаў дзяцей у шосты школьны дзень, развіццё іх творчасці, самастойнасці, умацаванне фізічнага і псіхічнага здароўя.

Задачы:

  • фарміраваць і развіваць цэласную сістэму выхавання ў рэжыме шостага школьнага дня;
  • выяўляць станоўчыя тэндэнцыі ў арганізацыі шостага школьнага дня;
  • ажыццяўляць дыягностыка-карэкцыйную работу па выкананні галоўных задач шостага дня: выхаванне грамадзяніна, сем’яніна, патрыёта, працаўніка з актыўнай жыццёвай пазіцыяй.

 

 

Дата

 

 

Назва мерапрыемства

 

 

Адказныя

07.09.

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Віртуальнае падарожжа “Па культурных сталіцах Беларусі” (да Дня беларускага пісьменства)

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Серадзінскі У. С.

14.09.

Дзень здароўя (па асобным   плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Гульня-віктарына “Беларусь мпартыўная

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Ярмаковіч А.А.

21.09.

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Конкурс вырабаў з прыроднага матэрыялу “Восеньскі цуд”

 

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Крывашэева Ж.У.

28.09.

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Спартландыя “Заалагічныя забегі”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Леановіч Н.Б.

05.10

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Інтэрактыўная пазнавальная гульня “Калі б я быў настаўнікам…”

 

Петух М.П.

Серадзінскі У. С.

Ярмаковіч А.А.

12.10.

Дзень здароўя (па асобным плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Конкурс чытальнікаў вершаў “Матулям прысвячаецца”

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Босая А. Д.

19.10.

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Конкурсная гульнёвая праграма “Тваё здароўе ў тваіх руках””

                    

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Качарго Т.Я.

26.10

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Гульня “Шчаслівы выпадак” па тэме “Прырода роднага краю” (да Года малой радзімы)

 

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Крывашэева Ж. У.

 

02.11

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Спартыўная віктарына “Гульні па правілах”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Петух М. П.

09.11.

Дзень здароўя (па асобным плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Пазнавальная гульня “Мясцовыя традыцыі, святы і абрады” (да Года малой радзімы)

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Варабей Н.Б.

16.11.

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Гульня-віктарына “Знаўцы працы”

Петух М. П.

Серадзінскі У. С.

Карабейнік С.М.

23.11

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”, “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Медыяазбука “Правы дзіцяці”

Петух М.П.

Серадзінскі У.С.

Леановіч Н.Б.

30.11

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Пазнавальная віктарына “Асцярожна: СНІД!”

Петух М.П.

Серадзінскі У.С.

Босая А.Д.

07.12.

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Творчая майстэрня “Джудавая філігрань”

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Карабейнік С.М.

14.12.

Дзень здароўя (па асобным плане)

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Прававы турнір “Чалавек у сучасным свеце” (да Дня правоў чалавека)

Петух М. П.

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Варабей Н.Б.

21.12

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”

Завочнае падарожжа “Беларускія Каляды”

Петух М. П.

Серадзінскі У.С.

Босая А.Д.

28.12

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах “Гадзіна футбола”,   “ Шашкі і шахматы”

Заняткі аб’яднанняў па інтарэсах   “Музеязнаўства”, “ Юны экскурсавод”                                                                                                                           Гульня-падарожжа “Як сустракаюць Новы год у розных краінах”

 

Петух М.П.

Серадзінскі У. С.

Качарго Т.Я.

 

 

 

Інфармацыя

ДУА “ Старагабскі вучэбна-педагагічны комплекс

 дзіцячы сад – сярэдняя школа” аб мерапрыемствах 6-га дня

на 15.04.2017

Час правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

9.00-11.00

Аб’яднанне па інтарэсах

“ Музеязнаўства”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Серадзінскі У.С.

12.00

Віктарына “Народная культура Беларусі”

2-9 кл.

Серадзінскі у.С.

11.00-12.00

Аб’яднанне па інтарэсах “ Юны экскурсавод”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Серадзінскі У.С.

11.00-13.00

Аб’яднанне па інтарэсах

“ Шашкі і шахматы”

 

Члены аб’яднання па інтарэсах

 

 

Петух М.П.

9.00-13.00

Кансультацыі настаўнікаў - прадметнікаў

Вучні 2-9 класаў,

бацькі

 

Серадзінскі У.С.

9.00-11.00

 

Работа спартыўнай залы

 

Петух М.П.

9.00-12.00

 

 

Работа бібліятэкі

 

 

Ярмаковіч А.А.

 

Намеснік дырэктара                                  І. Ч. Босы

Інфармацыя

ДУА “ Старагабскі вучэбна-педагагічны комплекс

 дзіцячы сад – сярэдняя школа” аб мерапрыемствах 6-га дня

на 01.04.2017

Час правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

9.00-11.00

Аб’яднанне па інтарэсах

“ Музеязнаўства”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Серадзінскі У.С.

10.00

Вусны часопіс “Усё пра кветкі – кветачкі…”

2-9 кл.

Азарка І.І.

11.00-12.00

Аб’яднанне па інтарэсах “ Юны экскурсавод”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Серадзінскі У.С.

11.00-13.00

Аб’яднанне па інтарэсах

“ Шашкі і шахматы”

 

Члены аб’яднання па інтарэсах

 

 

Петух М.П.

9.00-13.00

Кансультацыі настаўнікаў - прадметнікаў

Вучні 2-9 класаў,

бацькі

 

Роўда А.В.

9.00-11.00

 

Работа спартыўнай залы

 

Петух М.П.

9.00-12.00

 

 

Работа бібліятэкі

 

 

Ярмаковіч А.А.

 

Намеснік дырэктара                                  І. Ч. Босы

Інфармацыя

ДУА “ Старагабскі вучэбна-педагагічны комплекс

дзіцячы сад – сярэдняя школа” аб мерапрыемствах 6-га дня

на 25.03.2017

Час правядзення

Мерапрыемства

Удзельнікі

Адказны

9.00-11.00

Аб’яднанне па інтарэсах

“ Музеязнаўства”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Серадзінскі У.С.

10.00

Гульня

“ Лінгвістычнае лато”

2-9 кл.

Роўда А.В.

11.00-12.00

Аб’яднанне па інтарэсах “ Юны экскурсавод”

Члены аб’яднання па інтарэсах

Серадзінскі У.С.

11.00-13.00

Аб’яднанне па інтарэсах

“ Шашкі і шахматы”

Адкрыты шашачны турнір

Члены аб’яднання па інтарэсах

 

Бацькі, настаўнікі, члены аб’яднання па інтарэсах і іншыя вучні

Петух М.П.

9.00-13.00

Кансультацыі настаўнікаў - прадметнікаў

Вучні 2-9 класаў,

бацькі

 

Роўда А.В.

9.00-11.00

 

Работа спартыўнай залы

 

Петух М.П.

9.00-12.00

 

 

Работа бібліятэкі

 

 

Ярмаковіч А.А.

 

Намеснік дырэктара                                 І. Ч. Босы

  • Інтэлектуальная гульня "Па краінах і кантынентах"

 

 


           

 

  (8 017 97) 35138       stgaby@myadel.edu.by

 

Вучэнне - гэта толькі адзін з пялёсткаў таго кветкі, якая называецца выхаваннем. (Сухамлінскага В. А.)